444 82 86

Genel Arapça Kursu

Portakal Arapça Dil Merkezi, bireysel gereksinimlerinize göre düzenlenmiş 6 kurluk Arapça eğitimi sunar. Programlarımız sizi en kısa zamanda hedefiniz olan pratik Arapça ya da İş Arapçasını öğretmeye yöneliktir. Kartal‘da Arapça’yı konuşturarak öğreten tek dil eğitim merkezi.

Portakal Yabancı Dil Merkezi iş, mesleki ve akademik çalışmalarınızda gereksinim duyacağınız Arapça kursu, uluslar arası dil öğretim standartlarına uygun olarak 8 kişilik ve her türlü teknolojik donanıma sahip sınıflarda alanlarında uzman öğretim kadrosuyla sunar. Arapça öğretmen kadromuz, Arap dilindeki yetkinliği uluslar arası kurumlarca belgelenmiş Arapçanın ana dil olarak konuşulduğu ülkelerde üniversite eğitimi almış uzman öğretmenlerden oluşmaktadır. Böylece daha ilk derslerden itibaren pratik Arapça konuşma becerisi geliştirilmekte ve Arap kültürü ile entegrasyonda sağlanmış olmaktadır.

Ülkemizde Arap ülkeleriyle artan ticari ilişkiler Arapçaya ilgiyi arttırmış ve birçok kurumsal şirket çalışanının temel ihtiyacı haline gelmiştir. Arapça Dil kursu, özel ve grup derslerinin yanı sıra, kurumsal şirketlere ‘Ticari ve iş Arapçası’ dersleri de vermektedir. Eğitimler, Kurumların kendi bünyelerinde gerçekleşebileceği gibi kursumuz bünyesinde de verilebilmektedir. Esnek programların uygulandığı eğitimler, kurum çalışanlarının ihtiyaçlarına, çalışma saatlerine ve dil seviyelerine göre ayrılmakta, ticari diyaloglar, yazışmalar, ithalat-ihracat dili, sözleşme metinleri gibi iş hayatının tüm alanlarını kapsamaktadır.

Neden Arapça Öğrenmeliyiz ?

İletişim

Arapça dili, tüm dünyada en çok kullanılan 5. dildir. Arapça’nın konuşulduğu başlıca ülkeler Suudi Arabistan, Mısır, Cezayir Birleşik Arap Emirlikleri, Irak, Yemen, Bahreyn…

İş Dünyası

Arapça özellikle son yıllarda artan yatırımlarla birlikte şirketlerin en çok tercih ettikleri yabancı dillerden biri haline gelmiştir. Arapça öğrenmek, kariyerinize yapacağınız en etkili yatırımlardan biridir.

Kültür

Arapça dil eğitimi, yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin akademik çalışmalarının yanı sıra, AOF İlahiyat bölümü öğrencileri ve KPDS Arapça sınavına girecek tüm adaylar için zorunlu bir ihtiyaç haline gelmiştir.

Arapça ayrıca tüm dünyada milyonlarca Müslüman’ın kutsal kitabı olan Kuran-ı Kerim’in dilidir. Arapça dilini bilmek dini eğitimle ilgilenen herkese ciddi bir katkı sağlamakta, tefsir, hadis ve fıkıh alanlarında mutlak başarıyı getirmektedir.

ALMANCA KURS EĞİTİM PROGRAMLARI

KUR SEVİYE TOPLAM
DERS SAATİ
HAFTALIK
DERS SAATİ
SÜRE FİYAT
1 BAŞLANGIÇ 60 SAAT 6 SAAT 2,5 AY 600,00 TL
2 TEMEL 60 SAAT 6 SAAT 2,5 AY 600,00 TL
3 ORTA ÖNCESİ 60 SAAT 6 SAAT 2,5 AY 600,00 TL
4 ORTA 60 SAAT 6 SAAT 2,5 AY 600,00 TL
5 ORTA ÜSTÜ 60 SAAT 6 SAAT 2,5 AY 600,00 TL
6 İLERİ 60 SAAT 6 SAAT 2,5 AY 600,00 TL

 

Sınıflarımız maksimum 8 kişiliktir.

Haftada 2 saat yabancı öğretmenle konuşma derslerimiz mevcuttur.

Akıllı tahta sistemi ile görmüş olduğunuz dersler kayıt altına alınmaktadır.

Kaçırdığınız derslerin öğretmen tarafından sınıftaki anlatımı tarafınıza mail atılmaktadır.

Hafta sonu derslerin saatleri öğrencilerin ortak uygun saatlerine göre ayarlanmaktadır.

256 saat etiğim alan öğrencilerimizin MEB onaylı sınava girme hakkı vardır.

Randevu sistemi ile kaçırdığınız dersleri telafi etme imkanınız vardır.

Her kur sonunda ve her ünite sonunda testler ve video dersleri vardır.

ARAPÇA KURS FİYATLARI VE ÖDEME KOŞULLARI

1. KUR 2. KUR 3. KUR
600 TL 1+2 KUR 1.000TL 1+2+3 KUR 1.500TL
NORMAL FİYAT İNDİRİMLİ FİYAT İNDİRİMLİ FİYAT

Peşin Ödemelerde %10 İNDİRİM!

Taksitli ödemelerde kur fiyatının %25’i peşin alınır, kalan kısmı kurs süresi kaç ay sürüyorsa o kadar taksit yapılır

Kampanyalarda artı olarak öğretmen, öğrenci yada herhangi bir indirim yapılmaz.

Modern Standart Arapça başlangıç seviyesi kursu, Arapça hakkında önceden hiçbir bilgisi ya da öğrenme deneyimi olmayan öğrenciler için tasarlanmıştır. Bu kursta, öğrencilere, standart Arapça dinleme, konuşma, okuma ve yazma konularında başlangıç eğitimi verilecektir.Öğrencilere ayrıca, Arap kültürü hakkında da bilgi verilecektir. Bütün kurs egzersiz ve aktiviteleri, ödevlerle desteklenmekte ve öğrenci merkezli bir eğitim anlayışı uygulanmaktadır.
Öğrenciler, kurs sonunda, Arapça alfabesinde okuyup yazabileceklerdir. Ayrıca, doğru telaffuzu, dildeki farklı sesleri ayırt etmeyi ve temel seviyede sesli iletişimi öğreneceklerdir.Bu kursta, metin kitaplarında işlenen konularda kullanılan sözcükler kullanılarak öğrencilerin sözcük dağarcığının geliştirmesi üzerine odaklanılmaktadır. Öğrenciler, basit gramer yapıları öğrenecek ve metin kitaplarında, gazetelerde ve diğer eğitim materyallerinde işlenen konularla ilgili olarak konuşma kayıtları dinleyecektir.
Bu seviyede, Arapça alfabesi kullanarak okuyup yazabilmekle öğrencilere, cümle yapıları ve gramer konularında eğitim verilirken, sözcük dağarcığı daha ileri bir seviyeye taşınacaktır. Öğrencilere, Arap kültürü hakkında bilgi verilmeye devam edilecektir. Arapça sözlüğün uygun bir şekilde kullanımı öğretilecektir.Bütün kurs egzersiz ve aktiviteleri, ödevlerle desteklenmekte ve öğrenci merkezli bir eğitim anlayışı uygulanmaktadır. Öğrenciler, kurs sonunda, gerek kişisel konularda gerekse politika, din, kültür ve ekonomi gibi özel ilgi alanlarındaki konularda konuşabileceklerdir.
Bu kursta, öğrencilere, daha karmaşık cümle yapıları ve daha yüksek seviye gramer konularında eğitim verilirken, sözcük dağarcığı daha da ileri bir seviyeye taşınacaktır.. Temel metin kitaplarının yanı sıra, öğrenciler, dergi makaleler, günlük gazeteler ve Arapça Medya yayınlarıyla da tanışacaklardır.Öğrenciler kurs sonunda, ACTFL- Proficiency Guidelines tarafından istenen okuma, konuşma ve yazma seviyesine ulaşacaklardır.