En Uygun Rusça Kursu

En iyi ve En Kaliteli Rusça Kursu

Birleşmiş Milletlerin resmi dilleri arasında yer alan Rusça, Avrasya’da en çok konuşulan dillerden biri konumundadır. Rusça; Rusya, Ukrayna, Kazakistan ve Belarus gibi ülkeler başta olmak üzere dağılan Sovyetler Birliği’ni oluşturan birçok ülkede de yaygın bir şekilde konuşulmaktadır. Dünya üzerinde en çok konuşulan 7.dil olan Rusça, aynı zamanda İngilizce ile beraber en geçerli bilim dili konumundadır. Rusça, Kiril alfabesini kullanan ve vurguların oldukça önemli olduğu bir dildir.

Ülkemizde özellikle de inşaat, mimari ve turizm sektöründe yer alan firmalar için oldukça önemli bir dil olan Rusçanın, bu sektörlerde çalışmak isteyenler için bir ön koşul haline geldiğini söylemek hiçte yanlış olmayacaktır. Bu bağlamda günümüzde birçok kişi Rusça kursu arayışına girmiş konumdadır. Artan talebe bağlı olarak da son yıllarda sayıları giderek artan Rusça eğitim kursları, pratik Rusça ve İş Rusçasını öğrenmeye yönelik eğitim vermektedir. Öğrenciler seviyelerine göre; Başlangıç, Temel, Orta Öncesi, Orta, Orta Üstü ve İleri olmak üzere sınıflara ayrılarak belli bir müfredat dahilinde eğitime tabi tutulmaktadır.

Bunun yanında Rusça’nın, İngilizce, Almanca ve Fransızca gibi dillerden farklı bir alfabeye sahip olması ve kelimelerin belli bir kural dahilinde olmayan özel vurgulamalara sahip olması, öğrencilerin başlangıçta zorlanmalarına yol açabilmektedir. Ancak hem Türkçeye, hem de Rusçaya aynı derecede hakim yeterli sayıda Rusça öğretmeninin bulunduğu bir Rusça dil kursu ile Rusçanın, ise sıfırdan başlayanlar için bile kolaylıkla öğrenilebilecek bir dil olduğunu da belirtmemiz gerekir. Bu bağlamda Rusça Kurs seçerken bazı hususlara dikkat etmekte de fayda vardır.
Bunların başında eğitim alınacak Rusça kursunun, kaçırılan dersler için telafi dersleri verebilmesi gelmektedir. Ayrıca öğrencilere kaliteli Rusça materyaller sunması ve Rusçayı anadili olarak konuşan yabancı öğretmenlere sahip olması da iyi bir Rusça kursunda olması gereken özellikler arasındadır.


Yazıyı Değerlendirmeyi Unutmayın!
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz bir değerlendirme bulunmuyor)