İngilizce Öğrenirken İlk Öğrenilmesi Gerekenler

İngilizce Öğrenirken İlk Öğrenilmesi Gerekenler

İngilizce herkesin hayatına ilkokul yılarında girmeye başlamıştır ve ilk olarak öğretilen bilgiler günler aylar mevsimler hangi günde olduğumuz söylemek hangi mevsimi sevdiğimizi söylemek olmuştur.

İngilizcede günler, monday (pazartesi), tuesday (salı), wednesday (çarşamba), thursday (perşembe), friday (cuma), saturday (cumartesi), sunday (pazar).Gün kelimesi İngilizcede day, date kelimeleri ile belirtilmektedir. Bugün derken today kelimesi kullanılır.

Hatta cuma hafta sonu tatiline başlangıç olduğu için ve son iş günü olduğu için deyimi bile vardır TGIF (THANK GOD IT’S FRİDAY). Ayrıca 2 güne bir yani gün aşırı derken (every other day) kullanılır.

İngilizcede aylar, january (ocak), february (şubat), march (mart), april (nisan), may (mayıs), june (haziran), july (temmuz), august (ağustos), september (eylül), october (ekim), november (kasım), december (aralık). Ay kelimesi month demektir. Ayda 2 kere derken Bimonthly kullanılır veya Twice a month kullanılır. İn every season derken ise her 3 aylık dönem kastedilmektedir (every 3 month).

İngilizcede mevsimler, spring (ilkbahar), summer (yaz), autumn (sonbahar), winter (kış) bu şekildedir. Mevsim kelimesi İngilizcede season ve ya tide kelimeleri kullanılır. Ayrıca sonbahar anlamında fall veya herbest kelimeleri de kullanılmaktadır. İlkbahar anlamında da earlywood ve ya vernal kelimeleri de kullanılmaktadır.

Günler, aylar, mevsimler ilkokullarda şarkılarla birlikte ezberletilmektedir en eğlenceli ve en kolay konulardandır. İngilizceyi sevdirmek ve eğlenceli hale getirmek anlamında başlangıç seviyesinde ilk olarak bunlar öğretilmektedir.

 

 

 


Yazıyı Değerlendirmeyi Unutmayın!
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz bir değerlendirme bulunmuyor)