İngilizce Öğrenirken İngilizce Alfabesinin Önemi

İngilizce Öğrenirken İngilizce Alfabesinin Önemi

İngilizce her alanda ihtiyaç duyacağımız bir dildir. Artık dünyanın her yerinde İngilizce konuşulmakta ve firmaların çoğu İngilizce konuşabilen personeller aramaktadır. İngilizce bütün dünya tarafından kabul görülen önemli dillerden biridir. İş öğrenmeye gelince çoğu insan çekimser kalmaktadır. Hâlbuki işin püf noktalarını bilince ve sürekli pratik yapınca siz de kısa sürede İngilizce konuşabilir ve anlayabilirsiniz.

İngilizce alfabesi kendi dilimiz ile benzerlik gösterdiği gibi farklı yönleri de vardır. Bazı Q,W,X gibi harfler dilimizde her ne kadar olmasa da bu harfler İngilizcede çok sık kullanılmaktadır. Harflerin yazılışı ve okunuşları farklıdır. İngilizce harfler ayrıca okunduğu gibi yazılmamaktadır. Aslında oldukça sade olan bu dili öğrenmek oldukça keyiflidir. İngilizcede geçen harfleri yazılış ve okunuşları ile birlikte tam anlamıyla öğrendiğiniz takdirde bu işin yarısına gelmiş sayılırsınız. Bu dili öğrenebilmeniz için öncelik ile bu dile ait harfler ve okunuşları çok iyi idrak etmeniz gerekecektir. Alfabe konusunu iyi bir şekilde kavradığınız zaman yavaş yavaş İngilizce konuşmaya başlayabilir ayrıca söylenenleri de anlayabilirsiniz.

Sürekli pratik yapmanız halinde bu dilin harfleri hafızanızda kalıcı olarak kalacaktır. Bu harflerin okunuşu dilimizdeki gibi olmasa da benzerlik göstermektedir. Birçok yönüyle dilimiz ile benzeşmesi bu dili kullanmamızı daha kolay sağlayacaktır. Hayatınızın her anında karşılaşabileceğiniz bu dili en baştan harfler ile başlayarak öğrenebilir ve siz de bir süre sonra İngilizceyi öğrenebilir ve konuşabilirsiniz.

 


Yazıyı Değerlendirmeyi Unutmayın!
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz bir değerlendirme bulunmuyor)