İngilizce Öğrenmede Kitapların Önemi

İngilizce Öğrenmede Kitapların Önemi

İngilizce Dünya’da en çok kullanılan dildir. Ülkemizde de ilköğretimden başlayarak İngilizce öğrenir tahsil yaşantımız süresince de kendimizi geliştirmeye devam ederiz. Ancak okul sıralarında öğrenilen İngilizce genel anlamda kalıplardan oluşan dil bilgisi ağırlıklı olduğundan, günlük yaşantımızda bunu pratiğe dökmede zorlanırız. Dolayısı ile İngilizce ders kitapları bir yere kadar bize yardımcı olmaktadır.

Günlük yaşantımızda İngilizce konuşmak istiyorsak ya da İngilizce konuşulan bir ortamda bulunuyorsak mutlaka takviye olarak İngilizce kursu yardımı almalıyız. Portakal english yabancı dil merkezi sadece İngilizce değil, Almanca ve Arapça kursları da açmaktadır.

Öncelikle seviye belirleme sınavına tabi tutarak kendi seviyenizi öğrenme fırsatı vererek 1. ve 2. aşamalarda kapasitenizin ne düzeyde olduğu bildirilmekte hatta 1 hafta süre ile size ücretsiz uyum kursu imkanı da tanımaktadır. Yıllarca ders kitapları yardımı ile öğrenilen İngilizce artık pratik konuşma sınıflarında kişiye öz güven artırıcı, cesaret verici gelişim kazandırmaktadır. Kısaca; okullarda öğrendiğimiz gramer ağırlıklı İngilizce bilgimizi pratiğe dökerek hayata geçirmemizde büyük katkı sağlayacaktır.

İngilizce- Türkçe, Türkçe- İngilizce sözlükler, mesleki terimleri içeren kitaplar, İngilizce mini hikayeler, monolog türündeki konuşma kalıpları ile İngilizcemizi daha da geliştirebileceğimiz gibi portakal english’in İngilizce konuşma sınıflarına da devam edebiliriz. Eskiden ana dil dışında bir dil bilmek ayrıcalıklı bir durumdu, oysa şimdi ayrıcalık değil şarttır. Hatta ana dil dışında minimum 2 dil bilmek artık zorunluluk hissettirmektedir.

 


Yazıyı Değerlendirmeyi Unutmayın!
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz bir değerlendirme bulunmuyor)