İngilizcenizin Seviyesini Öğrenmek İstemez Misiniz?

İngilizcenizin Seviyesini Öğrenmek İstemez Misiniz?

Milli Eğitim Bakanlığının müfredat programında ilköğretimden başlayarak üniversite bitinceye kadar yaş ve sınıflara paralel farklı seviyelerde İngilizce dersleri görür, kalıp ve kuralları ile İngilizceyi öğreniriz.

Ancak okulda öğrenilen İngilizce günlük yaşamımızda pratikte kullanabileceğimiz kadarı ile yeterli olmamaktadır. Bu nedenle İngilizce seviye belirleme sınavı sorularını cevaplayarak seviyemizi öğrenmeli ve eksiklerimizi görmeliyiz.

Portakal English Yabancı Dil Kursu; İngilizce seviye belirleme sınavını iki aşamada yapıyor. Birinci aşamada; 20 adet soru sorulmakta, bu sorular ağırlıklı olarak yardımcı fiil, olumlu, olumsuz cümlelerde boşluk doldurma gibi hazırlanmıştır. 20 soruyu cevapladıktan sonra adınızı, mail adresi ve telefonunuzu da yazarak dolduracağınız mini form sonunda seviyeniz hesaplanarak size bildirilecektir. 1. aşamadan sonra aynı şekilde 2. aşamaya da devam edebilir, ya da 1. aşamanın sonucunu gördükten sonra 2. aşamayı da deneyebilirsiniz.

Tamamen yabancı dilin yaygınlaşmasına yönelik bir hizmet olan bu seviye belirleme sınavları fazla zamanınızı almayacaktır. Ayrıca; İngilizce dışında Almanca, Arapça gibi günlük yaşamımızda gerekli yabancı diller içinde aynı fırsatlar tanınmaktadır. Ücretsiz olarak siz de bu siteye girip İngilizce ya da diğer dillerdeki seçeneklerinizle evinizde, gayet rahat bir şekilde sınav stresi de yaşamadan kendinizi deneyebilirsiniz. Hatta bu mini sınavları, ilköğretim seviyesindeki çocuklarınıza da uygulayabilirsiniz. Hem eğlenerek hem de öğrenerek yabancı dilimizi geliştirmek, çocuklarımıza yabancı dil öğrenmenin önemini sevdirerek benimsetmek için çok güzel bir fırsat olduğunu düşünüyor, sizlere de öneriyorum.

 


Yazıyı Değerlendirmeyi Unutmayın!
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz bir değerlendirme bulunmuyor)