İstanbul Türkçe Kursu

İstanbul Türkçe Kursları

İş potansiyelinden faydalanmak isteyen yabancılar İstanbul’da yaşamayı tercih ederek İstanbul Türkçe kursu arayışına girmektedirler. İstanbul turistler ve yerleşik hayata geçmiş yabancılar için bulunmaz bir nimettir. Bu nedenle Türkçe kursu bulmak ve başarılı bir şekilde Türkçe öğrenerek iletişim kurmak istemektedirler.

 

İstanbul Türkçe Kursu Olanakları

İstanbul’da bir çok Türkçe kursu bulunmaktadır. Ancak maalesef tüm kurslar başarılı bir şekilde hizmet verememekte, kalifiye olmayan öğretmenler çalıştırmaktadırlar. Bu nedenle doğru İstanbul Türkçe kursu seçimini yapmak gerekmektedir. Gideceğiniz kursu seçmeden önce referanslarını, eğitim geçmişini, öğretmen kalitesini ve öğretmeninizin sizin dilinizde iletişim kurabilme yeteneğini değerlendirmeniz doğru bir başlangıç olacaktır.

Özellikle İstanbul’da yetkin olmayan Türkçe kursları bulunmaktadır. Bu konuda dikkatli olmanızı öneririz.

İstanbul Türkçe Kursu

Portakal English İstanbul Türkçe Kursu

Portakal English Dil Kursu, sahip olduğu uzman eğitmen kadrosu ve tecrübesiyle İstanbul’da yabancılara Türkçe kursu vermektedir. Başlangıç, orta ve ileri seviye Türkçe kursları verebilen firmamızda Rusça, İngilizce, Almanca, Arapça ve bunun gibi daha bir çok dilde bilgili olan eğitmenler bulunmaktadır. Bu sayede başarılı bir şekilde eğitim verilebilmektedir.

Türkçe öğrenecek yabancıların öğretmenlerinin, Türkçede olduğu kadar yabancı dilde de bilgili ve uzman olması çok önemlidir.

 

Yabancılar Neden Türkçe Öğrenmek İster?

Birçok yabancı iş sebebiyle Türkiye’ye yerleşmektedir. Türkiye’de yabancı dil konusunda bazı sıkıntılar bulunmaktadır. Yabancıların vatandaşlarımızla iletişim kurabilmeleri için genel olarak Türkçe bilmeleri gerekmektedir. Özellikle profesyonel hayatta anlaşmazlıkların yaşanmaması, işlerin doğru bir şekilde yürütülebilmesi ve başarılı olunabilmesi için Türkçe bilmek gerekmektedir.

Türkçe bilmeyen yabancıların ülkemizde iletişim kurabilmeleri için mutlaka yanlarında ya Türkçe bilen birini bulundurmaları ya da tercüman tutmaları gerekmektedir. Bu durum da maliyetleri ve imkanları kısıtlamaktadır. Türkçe öğrenmek bu bağlamda en doğru tercihtir.

Bir diğer konu ise Türkiye’nin güzelliklerine ve misafirperverliğine hayran kalarak Türkiye’de yaşamak isteyen insanların iletişim problemleridir. Doğru bir şekilde iletişim kuramamak sosyal yaşamda çeşitli sorunlar yaşanmasına sebep olabilmektedir. Bu durumun önüne geçebilmek adına Türkiye’de yaşayan yabancıların mutlaka Türkçe öğrenmeleri gerektiğini belirtmeliyiz.

Portakal English İstanbul Kartal’da hizmet vermekte olan Türkiye’nin öncü dil merkezlerinden bir tanesidir.


Yazıyı Değerlendirmeyi Unutmayın!
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 84 değerlendirme