444 82 86

Rusça Kursu

Portakal Yabancı Dil Merkezi, bireysel gereksinimlerinize göre düzenlenmiş 6 kurluk Rusça Dil Kursu ile 8 kişilik sınıflarda hızlı bir şekilde ilerleme göstermenizi ve gerek duyulan konulara odaklanmanızı sağlamak için tasarlanmıştır. Programlarımız sizi en kısa zamanda hedefiniz olan pratik Rusça ya da İş Rusçasını öğrenmeye yöneliktir. Eşit bilgi seviyesine sahip öğrencilere, her bir grup için, söz konusu grubun gereksinimleri doğrultusunda, ayrı bir program düzenlenmektedir.

Rusça Dil Eğitimi, alanlarında uzman Rus ve Türk eğitmenler tarafından verilmektedir. Dil eğitiminin yanında Rus kültürüyle Rusça kaynakları çözümleyerek tanışacak Rusya’da sosyal yaşamla ilgili geniş bir eğitim alacaksınız.

Kartal‘da Rusça’yı konuşturarak öğreten tek dil eğitim merkezi.

Neden Rusça Öğrenmeliyiz ?

İletişim

Rusça Birleşmiş Milletler’in resmi dillerinden biridir.

Devlet ilişkileri, politika ve uluslararası ilişkiler. Rusça dilinin Bağımsız Devletler Topluluğunda kullanımı, günümüzde artık otoritenin baskısıyla değil, sağladığı avantaj ve getirdiği olanaklarla birlikte önem kazanmakta ve tercih edilmektedir. Rusça dili, Bağımsız Devletler Topluluğunda, öncelikle kültür alanında olmak üzere, önemli bir rol oynamaya devam etmektedir. Rusça, kültürler arası diyalogun sağlanmasında, başka herhangi bir dille sağlanamayacak olanaklar getirmektedir. Rusça, Sovyet döneminden kalan mirasın en önemli ve olumlu parçalarından biridir.

Bilim

Rusça, günümüzde, Uluslararası bilim dünyasının ürettiği bilgilerin tartışıldığı ve yayınlandığı platformda (bütün dünyadaki bilgilerin %60 ila 70′i İngilizce ve Rusça olarak yayınlanmaktadır) bilim dili olarak kendini göstermektedir. Rusça ayrıca, dünya genelindeki iletişim sistemlerinde de (televizyon ve radyo yayınları ile uydu iletişimleri) yaygın olarak kullanılmaktadır.

Kültür

Rusça, uluslararası gereksinimlere karşılık verebilen, gelişmiş, zengin ve geçmişinden güç alarak yeni gelişimlere açık bir dil olmuştur. Rusça, Rusya halkı, Rus bilim adamları, siyasetçileri ve edebiyatçılarının yaratıcılığıyla birlikte, gelişimin ve ilerlemenin ana kaynağı olmuştur.

 

RUSÇA KURSU EĞİTİM PROGRAMLARI

KUR SEVİYE TOPLAM
DERS SAATİ
HAFTALIK
DERS SAATİ
SÜRE FİYAT
1 BAŞLANGIÇ 60 SAAT 6 SAAT 2,5 AY 600,00 TL
2 TEMEL 60 SAAT 6 SAAT 2,5 AY 600,00 TL
3 ORTA ÖNCESİ 60 SAAT 6 SAAT 2,5 AY 600,00 TL
4 ORTA 60 SAAT 6 SAAT 2,5 AY 600,00 TL
5 ORTA ÜSTÜ 60 SAAT 6 SAAT 2,5 AY 600,00 TL
6 İLERİ 60 SAAT 6 SAAT 2,5 AY 600,00 TL

Sınıflarımız maksimum 8 kişiliktir.

Haftada 2 saat yabancı öğretmenle konuşma derslerimiz mevcuttur.

Akıllı tahta sistemi ile görmüş olduğunuz dersler kayıt altına alınmaktadır.

Kaçırdığınız derslerin öğretmen tarafından sınıftaki anlatımı tarafınıza mail atılmaktadır.

Hafta sonu derslerin saatleri öğrencilerin ortak uygun saatlerine göre ayarlanmaktadır.

256 saat etiğim alan öğrencilerimizin MEB onaylı sınava girme hakkı vardır.

Randevu sistemi ile kaçırdığınız dersleri telafi etme imkanınız vardır.

Her kur sonunda ve her ünite sonunda testler ve video dersleri vardır.

Bu kursa, Rusça alfabesini, yeni Rusça sözcüğü, sözcüklerin daha yetkin bir şekilde telaffuz edilmesini ve sözcüklerin nasıl yazılacağını ve okunacağını öğrenecek ve temel gramer eğitimi alacaksınız. Bu kuru bitirmenizin ardından, günlük hayatta karşınıza çıkacak gerçek olaylarla ilgili olarak, kendinizi, temel seviyede olmak üzere, yazılı ve sözlü şekilde Rusça dilinde ifade edebileceksiniz.
Bu kurda ise, 1. kurda almış olduğunuz bilgileri pekiştirecek, fiillerde zaman formları hakkındaki gramer yapılarında kendinizi geliştirecek, Rusça konuşmaları algılama yeteneğine sahip olacak ve öğretmen tarafından sorulan sorulara daha hızlı cevap verebileceksiniz. Bu kurda, günlük yaşama dair sözcük bilginizi geliştireceksiniz. Bundan dolayı, geçmiş zaman ve bileşik zaman fiil yapıları, zarflar, zamirler, sıfatlar, sıfat fiiller ve zarf fiiller konuşma içerisinde aktif olarak kullanılacaktır. 400’den fazla yeni Rusça ifade öğreneceksiniz. “Ailem”, “Sağlık”, “Tatil”, “Telefon Konuşması”, “Hobilerim” v.s. konularında cümleler kuracaksınız.
Bu kurda, daha üst seviye bir gramer bilgisine erişeceksiniz. İş hayatı, pazarlama ve reklam konularını kapsayacak şekilde, Rusçanın “iş dünyasındaki” kullanımı hakkındaki özel metinler üzerinde çalışacaksınız. Bu aşamada ayrıca, Rusçanın, “sosyal yaşama” dair kullanımı hakkında da eğitim verilecektir. Televizyonda gördüğünüz ve duyduğunuz ve gazetelerde okuduğunuz bilgileri anlamaya ve başkalarına aktarmaya çalışacaksınız.
Artık konuşmalarınız çok aktif bir seviyede gerçekleşecek, daha hızlı ve nerdeyse eksiksiz bir gramerle konuşacaksınız. Rusya tarihi, Moskova ve diğer şehirlerin geçmişine dair bilgiler, bilim ve kültür hakkındaki sohbetler gibi “kültürel” konularda sözcük dağarcığınızı geliştireceksiniz. Rus yazarlarının eserleri hakkında konuşacaksınız.
Bu kurda, Rusça bilginizin mükemmelleştirilmesine yönelik çalışmalar yapacak, zaman ve fiil yapılarının kullanımında kendinizi daha üst seviyelere taşıyacaksınız. Günlük hayatınızda kullanacağınız Rusça sözcükleri arttıracaksınız. Aksanınızı geliştirecek, daha karmaşık Rusça gramer ve konuşma yeteneğine sahip olacaksınız.
Bu kurda, farklı durumlarda, konuşma diline hâkim duruma gelecek, sözcük dağarcığınızı daha da arttıracak, eksiksiz bir gramer bilgisine sahip olacak ve Rusça dilindeki orijinal eserleri okuma olanağına kavuşacaksınız. İleri seviyeye kavuşmakla birlikte, Rusça diline profesyonel anlamda hâkim olacaksınız.

RUSÇA KURS KAMPANYALARI ve ÖDEME KOŞULLARI

1. KUR 2. KUR 3. KUR
600 TL 1+2 KUR 1.000TL 1+2+3 KUR 1.500TL
NORMAL FİYAT İNDİRİMLİ FİYAT İNDİRİMLİ FİYAT