Temel Seviye İngilizce Başlangıç

Temel Seviye İngilizce Başlangıç

Temel seviyede İngilizceyi hiç bilmeyenler ve çocuklar için özel olarak öğretim teknikleri uygulanmaktadır. Burada temel konular genel olarak dil bilgisi kurallarından daha çok; harfler, sayılar ve genel olarak kelimeler öğretilmektedir. Bu seviyedeki amaç İngilizce öğrenimine yeni başlayan öğrencinin, cümle kurma yetisi kazanabilmesinde gerekli olan temel kelimelerin öğretilmesidir. Bununla birlikte, temel İngilizce cümle kalıpları ve yapıları da öğrenilmiş olacağı için bu seviye tamamlandığında, öğrenci pek çok gündelik cümleyi kolay bir şekilde ifade edebilir ve anlayabilir düzeye ulaşır.

İlkokul İngilizcesi olarak da tanımlayabildiğimiz temel seviyede; günlük konuşmaları yapabilmenin yanında, bazı temel kalıpların telaffuzunun doğru bir şekilde yapılabilmesi ve duyulan cümle ya da kelimelerin de kolay anlaşılması yönü de çalışmalar yürütülür. Öğretilecek olan kelimelerin, farkında olarak ezbere dayanmadan öğretilmesi, ömür boyu akılda kalıcı olmasında oldukça önemli bir etkendir. Bu nedenledir ki kelime öğretim tekniği, öğrencinin seviyesine, yaşına uygun bir şekilde uygulanması gerekmektedir.

İngilizce başlangıç seviyesinde temel cümle kurma yetisi kazandırılırken, bu doğrultuda temel kelimeler ve yapılar öğretilir. Bu kelimeler; ay, yıl, gün isimleri, doğadaki nesneler, sayılar ve daha pek çok kelime grubunu içermektedir. Tüm bu kelime grupları akılda kalıcı özel tekniklerin uygulanması ile doğru bir şekilde öğrenilerek, aynı şekilde işin en önemli kısmı olan telaffuz ve duyulan kelimeyi doğru bir şekilde anlama yetileri de hatasız bir şekilde kazanılmış olur.

 


Yazıyı Değerlendirmeyi Unutmayın!
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz bir değerlendirme bulunmuyor)