Yabancılara Türkçe Kursu

yabancılara türkçe kursu

Türkiye sadece Türklerin yaşadığı bir ülke değildir. Türkiye’de Türklerin yanı sıra çeşitli ülkelerden Türkiye’ye gelip yaşayan birçok yabancı vardır. Tabii ki yabancı bir ülkede yaşamak, o ülkenin dilini de iyi bilmeyi gerektirir. Türkiye’ye gerek okumak için, gerek iş için, gerekse göç ederek yaşamak için gelen yabancılar da iş, okul ya da sosyal hayatta dil problemi ile karşılaşmamak için Türkçe dil eğitimi almaya ihtiyaç duyarlar.

 

Yabancılara Türkçe Kursu

Türkiye’de, Türkler için çeşitli dil kursları olduğu gibi yabancılara Türkçe kursu da bulunmaktadır. Bu kurslarda ders alacak kişinin ana dilline göre kurslarda ortak dili İngilizce, Fransızca, İtalyanca, Almanca, İspanyolca, Rusça ve Çince olan öğretmenler olabilmektedir. Yapılan Türkçe kursu; ders anlatımının yanı sıra; birebir çalışmaları, okuma, yazma, dinleme, konuşma gibi Türkçe pratik alıştırmalarını da içerdiğinden Türkçe öğreniminde kısa sürede çok kısa sürede ilerlemek mümkün olmaktadır. Bazı kurslar ders günlerini öğrencilerin belirlemesine olanak verdiği için ders kaçırma gibi bir sorun da olmayacaktır.

Türkçe öğrenmek isteyenler bulundukları il içinde bulunan kurslar arasından kendilerine uygun olanı araştırarak kısa sürede karar verip, zaman kaybetmeden eğitime başlamalılar. Daha rahat bir yaşam için de uygun olan yaşadıkları ülkenin dilini öğrenmekten geçer. Zaten ders alan kişiler de sosyal hayatta doğal olarak çok fazla pratik yapma imkanına sahip olduğundan kısa sürede Türkçe’yi iyi öğrenebilirler.

 

Yabancılara dil kursu

Neden Yabancılar Türkçe Öğrenmelidir?

Türkiye’de yaşamak isteyen yabancılar özellikle Türkiye’de yabancı dil konuşma oranının düşük olması sebebiyle Türkçe öğrenmek isteyebilirler. Kendilerini ifade edebilmek, yaşamlarını idame ettirebilmek ve anlaşmazlıkları gidermek adına Türkçe öğrenilmesi gerekmektedir. Yabancılara Türkçe kursu veren bir çok dil merkezi bulunsa da her kurs yetkin durumda değildir.

 

Hangi Kursu Seçmeliyim?

Özellikle son dönemde yabancıların Türkiye’ye olan ilgisinin artması ve her geçen gün daha fazla yabancının Türkiye’de yaşamak istemesi sebebiyle Türkçe kurslarının sayıları bir hayli artmıştır. Ancak maalesef yabancılara Türkçe Kursu verdiğini iddia eden her firma yasal olarak çalışmamakta, kalitesiz eğitim vermekte ve müşterilerin bir anlamda paralarını almaya odaklanmaktadırlar. Bu gibi durumlardan kurtulmak adına yabancılara Türkçe kursu veren dil merkezleri iyi araştırılmalıdır.

Bu bağlamda kursun öğretmenleri incelenmeli, yetkinlikleri sorulmalı, aldıkları eğitim ve dil bilgisi konusunda bilgilenilmelidir.

Portakal English bir çok dilde eğitim vermekte olan, Türkiye’nin önde gelen dil kurslarından bir tanesidir.


Yazıyı Değerlendirmeyi Unutmayın!
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 129 değerlendirme