Akademik İngilizce

Portakal Yabancı Dil Merkezi her biri kendine özgü gramer alt yapısı ve çalışma süreci gerektiren, ulusal ve uluslar arası ‘yabancı dil yeterlilik belgesi’ kabul edilen özel sınavlara özel eğitim kadrosu ve tekniklerle hazırlıyor.

Bu sınavların başlıcaları:

TOEFLS kursu (The Test of English as a Foreign Language) tüm dünyada binlerce eğitim kurumu tarafından ‘İngilizce Yeterlilik Belgesi‘ olarak kabul edilen ve ETS (Educational Testing Service) tarafından dünyanın her yerinde eş zamanlı olarak yapılan bir sınavdır. TOEFL sınavı, dinleme (listening), yapı (structure), okuma (reading), ve yazma (writing) olmak üzere toplamda 4 bölümden oluşur.

TOELF eğitimi sadece uluslar arası geçerli bir İngilizce dil sertifikasına sahip olmanızın yanı sıra özellikle konuşma pratiği dersleriyle genel İngilizcenizin gelişmesine de büyük katkı sağlayacaktır. Çünkü TOEFL sınavı İngilizce bilginizin bütünüyle ilgilenmekte, uyguladığımız programlarda da okuma, yazma, anlama, konuşma, sınav teknikleri, kelime bilgisi ve zamanlama çalışmaları ile bir arada verilmektedir.

KPDS (Kamu Personeli Dil Sınavı), ÖSYM (Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi) tarafından düzenlenen bir sınav olup her yıl Kasım ve Mayıs ayları olmak üzere toplam iki defa uygulanmaktadır. KPDS sınavı, dilbilgisi, okuma-anlama becerisini ve kelime bilgisini ölçmeye dayalı bir sınav olup, yeni sınav sistemine göre adaylardan 80 soruyu 180 dk. da yanıtlaması beklenmektedir. Bu sınava yabancı dil tazminatından yararlanmak isteyen 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’na bağlı kamu personeli, kamu kurum ve kuruluşlarınca yurt dışı teşkilatında sürekli göreve atanacak memurlar ve akademik personel başta olmak üzere Yabancı dil bilgisi seviyesini tespit ettirmek isteyen diğer kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan personel de katılabilmekte ve ülkemizdeki her türlü kamu kurum ve kuruluşlarında yabancı dil bilgisini gösterir geçerli belge özelliğini taşımaktadır.

KPDS kursu, İngilizce ile sınırlı olmayıp Almanca, Arapça ve Rusça dillerinde de verilmektedir.

Portakal Yabancı Dil Merkezi (Üniversiteler arası Dil Sınavı) ise KPDS sınavı ile benzer özellikte bir yapıya ve ölçme tekniğine sahip olup Türkiye’deki üniversitelerde yüksek lisans ya da doktora eğitimi almak isteyen ve akademik kariyer yapmak isteyen tüm personelin dil yeterliliğini belgelemek için ÖSYM tarafından yılda iki kez Mart ve Ekim aylarında yaptığı merkezi bir sınavdır.

Eğitim Verdiğimiz Diğer Sınavlar;

  • IELTS Kursu
  • Proficiency (Yeterlilik) Kursu
  • TOEIC Kursu

Online Kayıt Formu

Yazıyı Değerlendirmeyi Unutmayın!
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz bir değerlendirme bulunmuyor)