Türkçe Kursu

Portakal English Dil Eğitim Merkezi, Türkiye’de yaşamak, çalışmak ve hayatını idame ettirmek isteyenlere Türkçe öğreterek gerekli yeterlilikleri sağlamayı amaçlayan, yabancılar için türkçe kursuveren bir kurumdur.

Türkiye’de yaşamak isteyenlerin, özellikle yerli halkın diğer dillere pek hakim olmadıkları düşünüldüğünde, Türkçe öğrenmeleri gerekmektedir. Ülkemizde birçok Türkçe dil kursu bulunmaktadır. Ancak ne yazık ki her Türkçe kursu doğru eğitimi verecek yetkinliğe sahip değildir. Türkçe bilmeyen bir insana bu dili öğretecek kişinin sadece Türkçeye hakim olması yeterli değildir. Özellikle gramer ve imla kurallarını doğru bir şekilde anlatabilmek için hem Türkçeye hem de öğrencinin diline çok iyi derecede hakim olmak gerekmektedir.

Hangi Türkçe Dil Kursu Daha İyidir?

Türkçe kurslarını değerlendirirken, ders verecek öğretmenlerin Türkçeye olduğu kadar sizin dilinize de ne kadar hakim olduğunu incelemelisiniz. Bunun için kurs veren öğretmenin sizin dilinizdeki yeterlilik belgelerini ve iş deneyimlerini sorabilir ve ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Portakal English Dil Eğitim Merkezi, dil eğitimi konusunda Türkiye’nin önde gelen ve lider firmalarından bir tanesidir. Alanında uzman ve tecrübeleri öğretmenlerimizle vermekte olduğumuz Türkçe Kursları ihtiyaç duyacağınız dil bilgisine ve iletişim yeterliliğine ulaşmanızı sağlayacaktır.

 

Türkçe Kursu Almalı mıyım?

Özellikle Türkiye’de profesyonel olarak çalışacak kişilerin Türkçe kursu alarak iletişim yönlerini güçlendirmelerini tavsiye ediyoruz. Türkçede bir harfin bile büyük yanlış anlamalara neden olabileceğini düşündüğümüzde, Türkçe dersi almanın elzem olduğunu görüyoruz. Bunun yanında her nek adar Türk okullarında yabancı dil dersleri olsa da profesyonel anlamda yabancı dil kullanımı pek efektif olmamaktadır. Genel olarak Türk çalışanlar Türkçe konuşarak anlaşmayı tercih etmektedirler.

Yabancılar için Türkçe dil kursu, tüm bu özellikler düşünüldüğünde mutlaka tercih edilmesi gereken bir hizmettir.

PORTAKAL ENGLISH TÜRKÇE DİL KURSUNA ŞİMDİ BAŞVUR

Türkçe Kursları Hangi Eğitimleri Vermektedir?

Türkçe kursları, temel düzey, orta düzey ve ileri düzey olmak üzere 3 ana kategoride derslere sahiptir. Bunlardan temel düzeyde olan Türkçe kursu, günlük yaşantınızda rahatlıkla iletişim kurmanızı sağlayacak ve başarılı bir şekilde kendinizi ifade etmenizin yolunu açacaktır.

Orta düzeyde Türkçe kursları ise bir yabancının, karışık cümleler kurabilmesine, günlük konuşmaları rahatlıkla anlayabilmesine, benzetmeleri, deyimleri ve farazi ifadeleri anlayabilmesine olanak sağlayarak tüm Türkiye’de Türkçe kullanarak iletişim kurmasına imkan sağlayacaktır.

İleri düzey Türkçe kursu dediğimizde ise oldukça karmaşık yapılar ve profesyonel Türkçe kullanımı ile ilgili bilgiler akla gelmektedir. Bir insanın ileri düzeyde Türkçe konuşabilmesi, iş hayatında rahatlıkla anlaşabileceği, yazı yazabileceği, topluluklara konuşma yapabileceği anlamına gelmektedir. İleri düzey, tamamlamış bir insan Türkiye’de rahatlıkla çalışabilir, yaşayabilir ve kendini ifade edebilir.

 

Yabancılar İçin Türkçe Kursunun Farkı Nedir?

Yabancılar için Türkçe Kursu verilebilmesi için dersi verecek hocanın hem Türkçe’ye hem de öğrencinin diline son derece hakim olması gerekmektedir. Bunun sebebi ise her dilin kendine has özelliklerinin ve yapısının bulunmasıdır. Doğru şekilde öğrenilmemiş bir dil, o dili hiç bilmemekten daha kötüdür. Türkçe eklemeli bir dildir ve çoğu yabancı insan bu duruma pek alışamamaktadır. Bu durum bile öğretmenin işini zorlaştırabilmektedir. Öğretmen her iki dile de hakim değilse bu tarz durumlarda bocalayacaktır. Tekrar etmek gerekirse Türkçe kursu alacak kişilerin öğretmenlerin yeterliliklerini yakından incelemelerinde fayda vardır.

 

TÜRKÇE KURSU EĞİTİM PROGRAMLARI

KUR SEVİYE TOPLAM
DERS SAATİ
HAFTALIK
DERS SAATİ
SÜRE FİYAT
1 BAŞLANGIÇ 40 SAAT 4 SAAT 2,5 AY 1.800 TL
2 TEMEL 40 SAAT 4 SAAT 2,5 AY 1.800 TL
3 ORTA ÖNCESİ 40 SAAT 4 SAAT 2,5 AY 1.800 TL
4 ORTA 40 SAAT 4 SAAT 2,5 AY 1.800 TL
5 ORTA ÜSTÜ 40 SAAT 4 SAAT 2,5 AY 1.800 TL
6 İLERİ 40 SAAT 4 SAAT 2,5 AY 1.800 TL

Online Kayıt Formu

Yazıyı Değerlendirmeyi Unutmayın!
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 328 değerlendirme