İngilizce Kursu: Akademik İngilizce

Akademik İngilizce Eğitim Programları

Akademik İngilizce bugün kamuda öğretim görevlisi olarak çalışmak isteyen ya da yüksek lisans ya da doktora yaparak kendini geliştirmeyi amaç edinmiş kişilerin mutlaka önemsemesi gereken bir konudur. Bu dil bilgisini ölçmek için bireylerden yabancı dil yeterlilik belgesi ya da birtakım sınavlardan alınmış belgeler istenir. Bunlar TOEFL, IELTS, YDS gibi kurslardır.

Bunlardan en çok girilen sınavlardan biri YDS’dir. Yılda iki kez düzenlenen bu sınavda adaylara dilbilgisi, okuma-anlama becerisi ve kelime bilgisi hakkında sorular sorulur. Bu nedenle akademik İngilizce kursu oldukça önem arz etmektedir. Bireyler kurslara katılım göstererek hem disiplinli bir şekilde çalışmakta hem de sınava yönelik teknik bilgileri pratikte edinmiş hale gelirler. KPDS kursu yalnızca İngilizce değil, Almanca, Rusça ve Arapça olarak da verilmektedir. Bu sınava 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’na bağlı kamu personeli, kamu kurum ve kuruluşlarınca yurt dışı teşkilatında sürekli göreve atanacak memurlar ve akademik personel girmektedir.

Ayrıca hali hazırda çalışan memurlar yeterli puanı aldıkları takdirde dil tazminatı alma hakkına da sahiptirler. Akademik amaçlı İngilizce için kursa gitmek şarttır. Kursta okuma, yazma, anlama, konuşma, kelime bilgisi, zamanlama ve sınav teknikleri üzerine eğitim verilmektedir. Birçok adayın başvurduğu bu sınavda öne geçmek oldukça zor bir konudur. Bu nedenle bireyler dilin yanında sınav tekniklerini de gösteren kurslardan yararlanırlarsa daha iyi bir sonuç alacaklardır.


Yazıyı Değerlendirmeyi Unutmayın!
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz bir değerlendirme bulunmuyor)