Arapça Kursunda Bir Numarayız!

Arapça dünyada kullanılan 5. dil olarak dünya dilleri arasında yerini almıştır. Bu bakımdan çok fazla kişi tarafından tercih edilen bir dildir. Arapça kursu 6 kur şeklinde hazırlanmıştır. Öncelikle isteyen kişilere Arapça seviye belirleme sınavı yapılarak kişinin o dildeki seviyesi ölçülür. Arapça Kurslarında  öğrencilere, standart Arapça dinleme, konuşma, okuma ve yazma konularında başlangıç eğitimi verilecektir. Öğrencilere ayrıca, Arap kültürü hakkında da bilgi verilecektir. Öğrenciler kuru bitirdiklerinde hem
Arapça alfabeyi okuyup yazabilecek hem de temel seviyede sesli iletişimi öğrenebileceklerdir. Öğrenciler, basit gramer yapıları öğrenecek ve metin kitaplarında, gazetelerde ve diğer eğitim materyallerinde işlenen konularla ilgili olarak konuşma kayıtları dinleyecektir. Arapça seviye bu kur ile daha da artacaktır.
Orta seviyede ise alfabeyi kullanarak okuyup yazabilecek, cümle yapıları ve gramer konularında eğitim görecek ve sözcük dağarcığı daha ileri bir seviyeye taşınacaktır.

Arapça sözlüğün uygun bir şekilde kullanımı öğretilecektir. Öğrenciler, arapça kursu sonunda, gerek kişisel konularda gerekse politika, din, kültür ve ekonomi gibi alanlarında rahatlıkla konuşabileceklerdir. Son olarak ileri seviyede ise öğrenciler çok karmaşık yapıları ve ileri gramer konuları hakkında eğitim görecektir. Temel metin kitaplarının yanı sıra, dergi, makaleler, günlük gazeteler ve Arapça Medya yayınlarıyla da tanışacaklardır. Öğrenciler kurs sonunda, ACTFL- Proficiency Guidelines tarafından istenen okuma, konuşma ve yazma seviyesine ulaşacaklardır.


Yazıyı Değerlendirmeyi Unutmayın!
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz bir değerlendirme bulunmuyor)