Arapça Niçin Öğrenilmelidir?

Arapça Niçin Öğrenilmelidir?

Suudi Arabistan, Cezayir Birleşik Arap Emirlikleri, Mısır, Irak Yemen, Bahreyn gibi ülkelerde konuşulan Arapça ticaret yapmada en çok yapmada en fazla tercih edilen diller arasındadır. Dünyada en fazla kullanılan 5. dil olan Arapça öğrenmek ülkeler arasındaki diyaloğun gelişmesi amacıyla oldukça önemli bir yere sahiptir. AOF ilahiyat bölümü öğrencileri KPDS Arapça sınavı, yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin akademik çalışmalarını yapabilmesi amacıyla oldukça önemli bir yere sahiptir.

Kuran-ı Kerim’in Arapça olarak yazılmış olması sebebiyle müslümanların bu dili anlayarak okuması gereklidir. Öğrenim ve kültür alanı dışında ticaret hayatını kolaylaştırması nedeniyle çoğu ülkelerde bu dil kullanımı tercih edilmektedir. Arapça Ülkemiz ile Arap ülkeleri arasında ticaret hayatının canlanmasını sağlamıştır. Ticaret ve iş Arapçası olarak verilen kurslar sayesinde bu dili öğrenmek oldukça kolaydır. Yapılan Arapça seviye tespit sınavının ardından seviye belirlenerek öğrenci için en uygun sınıf belirlenir. 2.5 ay boyunca devam eden kursta toplam 60 saat ders verilmektedir.

Başlangıç, temel, orta, orta öncesi, orta üstü ve ileri düzey sınıflar oluşturulmaktadır. Derslerin daha kolay öğrenilebilmesi amacıyla sınıflar 8 kişilik olarak düzenlenir. Belirli aralıklarla düzenlenen Arapça seviye belirleme sınavı sayesinde kendi gelişiminizi görebileceksiniz. Arap e Türk öğretmenler tarafından ders verilmektedir. Derste gramer ve kelime bilgisinin yanı sıra kitap okuma, yazma ve diyalog kurma çalışmaları sayesinde kısa sürede Arapça öğrenebileceksiniz.

 


Yazıyı Değerlendirmeyi Unutmayın!
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz bir değerlendirme bulunmuyor)