Arapça Öğrenmeye Ne Dersiniz?

Portakal Arapça dil merkezi, Arapça eğitimini 8 kişilik sınıflarda ve 6 kurda tamamlar. Arap ülkelerinde yüksek öğrenim görüp kariyer yapmış uzman öğretmenler tarafından geliştirilen pratik tekniklerle kolaylıkla öğretilmektedir.

Arapça, Dünya’da en çok konuşulan 5 dil konumunda olduğu için, Arapça öğrenme konusuna ilgi büyüktür. Özellikle son yıllarda Arap iş adamlarının ülkemize yaptığı yatırımlar nedeni ile Arap dili daha da önem kazanmıştır. Arap firmalarında çalışma şansını yakalamak, yada Arap müşterinin bir firmaya alışveriş amaçlı gelmesi durumunda Arapça konuşarak yardımcı olabilmek amacı ile bu dili anlaşılır biçimde konuşabilmek gerekir ve bunun için de takviye alınması şarttır.

İngilizce, Almanca dışında Arapça konuşma sınıfları da oluşturarak pratik kazandırma konusunda yardımcı olmaktadır.
Milli Eğitim Bakanlığı onaylı kurslar; Genel Arapça kursları, ilahiyat ön lisans Arapçası, kuranı kerim Arapçası, Arapça konuşma sınıfları gibi farklı gruplar oluşturularak düzenlenmiştir.

Arapça öğrenmek isteyen kişiler, sıfırdan başlayabileceği gibi az bilenler, meslekleri ile alakalı alanlarda ilerletmek ya da konuşabilmek için kendilerini geliştirmek amaçlı kurslara devam edebilmektedirler. Ticari ve iş Arapçası dersleri talep doğrultusunda oluşturulan sınıflarda düzenlenmektedir. Her mesleğin kendine has terimleri ve teknik tabirleri olacağından bunlar sadece donanımlı Arapça dersi öğretmenleri tarafından öğretilebilmekte aynı zamanda günlük hayatta sık kullanılan pratik Arapça konuşma yeteneği de kazandırılmaktadır. Arapça öğrenmek isteyenler için iletişim numarası 216 389 36 56 dır.


Yazıyı Değerlendirmeyi Unutmayın!
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz bir değerlendirme bulunmuyor)