Dünya Dili İngilizce

İngilizce, dünya üzerinde yaklaşık 1.8 milyar kişi tarafından konuşulmakla beraber birçok ülkede ikinci dil ve resmi dil statüsüne sahiptir. Dünya dili veya küresel dil olarak da adlandırılan İngilizcenin, anadil olarak kullanıldığı ülkelerin başında ABD, Birleşik Krallık, Kanada ve Avustralya gelmektedir.

Bunun yanında İngilizcenin günümüzde dünya üzerinde 1 milyarın üstünde insan tarafından basit seviyede dahi olsa konuşulduğu bilinmektedir. Artık iş dünyasında olmazsa olmaz şartlardan biri kabul edilen İngilizcenin, birçok sektörde, çalışanlar tarafından iyi derecede bilinmesi gerekmektedir.

Birçok firmanın işe alım şartlarının en üst sırasında yer alan İngilizcenin, ülkemizde zorunlu eğitim dönemi süresince yeterli derecede öğretilebildiğini söylemek ise bir hayli zor. Birçok öğrenci gramer açısından belli bir seviyeye ulaşsa dahi işin konuşma kısmında yetersiz kalmaktadır. Ancak yurtdışı eğitimlere katılan ya da İngilizcenin birinci dil olarak konuşulduğu ülkelerde kısa süreli de olsa ikamet eden öğrencilerin İngilizceyi çok daha akıcı bir seviyede konuşabildikleri de bir gerçektir.

Ülkemizde İngilizcenin etkili bir şekilde öğrenilebilmesi adına hizmet veren çok sayıda dil kursu bulunmaktadır. İş İngilizcesi, Genel Kurslar, Akademik ya da İlköğretim İngilizcesi gibi farklı kategorilerde hizmet veren bu kurslar, her seviyeye ve ihtiyaca uygun eğitim vermektedir.

Bunun yanında dil kurslarında, İngilizcede belli bir seviyenin üzerinde olan kişiler için geliştirilmiş konuşma sınıfları ve birebir derslerle gerçekleştirilen kişiye özel öğretim modeli uygulamaları da bulunmaktadır. Fakat tüm bunların da ötesinde öğrenciler, dil kurslarına kendi belirlemiş oldukları zaman diliminde iştirak edebildikleri için İngilizcede ya da öğrenmek istedikleri diğer dillerde aşama kaydetmeleri daha kolay olmaktadır. Ayrıca İngilizce hakkında bilgi sunan çeşitli internet sayfaları ve programlar da öğrenilen bilgilerin pekiştirilmesi açısından son derece faydalıdır.


Yazıyı Değerlendirmeyi Unutmayın!
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz bir değerlendirme bulunmuyor)