Her Seviyeye Uygun İngilizce Kursları

Her Seviyeye Uygun İngilizce Kursları

Bir dünya dili olan İngilizce, gerek eğitim hayatında gerekse de iş yaşamında yükselebilmenin olmazsa olmaz kaideleri arasında yer almaktadır. Ülkemizdeki eğitim sistemi, yabancı dil eğitimi konusunda eskiye oranla daha iyi bir konumda olsa da, halen yeterli düzeyde değildir.

Neyse ki günümüzde birçok şehirde, oldukça kaliteli dil eğitimi veren yabancı dil kursları bulunmaktadır. Bu kurslar; iş İngilizcesi, Genel İngilizce kursu, Akademik İngilizce, Birebir Özel İngilizce dersleri ve İlköğretim İngilizcesi gibi farklı İngilizce seviyelerine ve ihtiyaçlarına uygun eğitim vermektedir. Bunun yanında İngilizcede belli bir seviyeye ulaşmış kişiler için oluşturulan İngilizce Konuşma Sınıfları, öğrencilerin hem kendi aralarında hem de uzman eğitmenlerle belirli bir müfredat dahilinde akıcı İngilizce konuşmalarına imkan tanımaktadır. Genel İngilizce Kurslarında ise öğrenciler, kendi seviyelerine uygun sınıflardan İngilizce eğitimine başlamaktadır. Örneğin ilk kez İngilizce ile tanışacak öğrenciler, Beginner (Başlangıç) sınıflarına katılarak eğitimlerine başlayacaklardır. Devamında haftada ortalama 6 ila 8 saat arası ders alarak 60 saatlik eğitimler sonunda girecekleri sınavlardaki başarı durumlarına göre aşama atlayacaktırlar.

Son yıllarda Yabancı Dil Kursu sayısındaki artış, dil öğrenmek açısından sevindirici bir gelişme olsa da her dil kursunun kaliteli eğitim verdiğini söylemek hiçte doğru olmayacaktır. Bu bağlamda kişilerin dil kursu seçerken bazı noktalara dikkat etmesi gerekmektedir. Öncelikli olarak iyi bir dil kursu, kaçırılmış olan derslerin telafisini kolayca sağlayabilmelidir. Bunun yanında katılım gerçekleştirilen sınıfın mevcudiyetinin tek haneli sayılarda olması, daha verimli bir ders ortamının yaratılması açısından son derece önemlidir. Ayrıca yabancı öğretmenlerin sayısı ve öğrencilere sunulan İngilizce materyallerinin kalitesi de dil kursunun kalitesini belirleyen diğer unsurlardır.

 


Yazıyı Değerlendirmeyi Unutmayın!
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz bir değerlendirme bulunmuyor)