İlköğretim İngilizcesi

Çocukların İçin Dil Eğitimi

Eğitim ve öğretim çocuklukta başlar ve başlamalıdır da zaten. Çünkü yapılan araştırmalara göre çocukların küçük yaşlarda öğrenme becerilerinin daha iyi olduğunu ve çocuklukta öğrenilen bilgilerin unutulmasının, daha sonraki yaşlarda öğrendikleri bilgilerin unutulmasından daha zor olduğu yönündedir. Bu nedenle çocuklarımız için, çocuklarımızın geleceği için bir şeyler yapmak istiyorsak önceliğimiz onların eğitim ve öğretiminden yana olmalıdır. Portakal English Yabancı Dil Kursları, İstanbul‘da en değerli varlıklarımız çocuklarımız için uzman öğretmen kadrosu ile İlköğretim ingilizcesi kursları vermektedir.

Çocuklarımızın eğitiminde de dikkat edeceğimiz şey; onların bütün hayatları boyunca ihtiyaçları olan konularda onları eğitmektir. Bu konuların başında da dil eğitimi olmalıdır, özellikle de tüm dünyada geçerli dil sayılan İngilizc, Çocuğumuzun tüm hayatı boyunca ihtiyacı olan İngilizce’ye sağlam bir temelle giriş yapması, ileriki yıllarda daha iyi bir İngilizce konuşabilmesine yardımcı olur. Bu amaçla çocuğumuzu göndereceğimiz dil kurslarında; dersler ilkokul İngilizcesi ile başlamakta olup, başlangıç İngilizce seviyelerini teker teker öğrenmeleri sağlanmaktadır.

Nüfusun az olduğu sınıflarda yapılan dersler, pratik alıştırmalar ile de desteklenerek aynı zamanda çocukların derslerine de yardımcı olmaktadır. Bu dersler özel kurslarda çocukları sıkmayacak, aksine öğrenmeye hevesli hale getirilerek yapılır. Kimi zaman sahne oyunları ve çocuk korosu, kimi zaman da İngilizce kıs hikayeler anlatılarak yapılır ki, bu sayede bu dili öğrenirken kültürünü de öğrenerek genel kültürlerini ve sosyal gelişimlerine katkıda bulunuluyor. Çocuklarının eğitimine ve geleceğine katkıda bulunmak isteyen tüm anne ve babalar, ileride keşke dememek için çocuklarını böyle kurslara yönlendirmelidirler.


Yazıyı Değerlendirmeyi Unutmayın!
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz bir değerlendirme bulunmuyor)