İngilizce Aylar ve Günler

İş Hayatında ve Gelecek Açısından Öğrenilmesi Gereken Dil İngilizce

Türkçeyi doğru ve akıcı bir şekilde kullandıktan sonra yapmamız gereken ikinci şey İngilizce dilini öğrenip onu da ileri seviye de geliştirmek ve ana dilimiz gibi kullanabilmektir. Bu yüzden İngilizce öğrenmeye başlamak için bir dil kursuna yazılıp düzenli olarak bir kaç ay içerisinde İngilizceyi öğrenmek olacaktır. Üstelik kurs sonunda başarı belgesi olarak sizlere verilecek sertifika da iş yaşantınız da oldukça yararlı olacaktır.

Çünkü artık dünyada en az bir ortak kullanılan dili öğrenmek gerek bu dil de İngilizce olarak kabul görmektedir.İngilizce de öncelikli olarak a1 seviyesinden öğrenmeye başlayacaksınız. Bu a1 seviyesi de sayılar, günler, aylar ve mevsimlerden başlanılarak dersler devam edecektir.

İngilizcede günler şu şekilde yazılıp okunmaktadır: sunday (pazar), monday(pazartesi) , tuesday (salı) , wednesday (çarşamba ), thursday(perşembe) , friday(cuma), saturday(cumartesi) olarak yazılmaktadır.

İngilizcede aylar da şu şekilde yazılıp okunmaktadır: january (ocak), february(şubat) , march (mart) , aprıl(nisan) , may(mayıs) , june (haziran) , july (temmuz) , august (ağustos) , september (eylül), october (ekim), november (kasım), desember (aralık ) olarak türkçeleriyle birlikte öğreneceksiniz. Ve sayılardan önce son olarak mevsimlere gelecek olursak İngilizcede mevsimler : winter (kış) , spring (ilkbahar) , autumn (sonbahar) , summer (yaz) olarak yazılmaktadır. Ve bunları öğrendikten sonra İngilizceye giriş yapmış olacaksınız tabi dil kursunuz aracılığı ile fayda kat kat artacaktır.


Yazıyı Değerlendirmeyi Unutmayın!
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz bir değerlendirme bulunmuyor)