İngilizce Konuşma Kursu

Konuşarak İngilizce Öğrenin

İngilizce, dünyada iletişim dili olarak kabul edilen ve yaklaşık 2 milyar insanın konuştuğu oldukça yayın bir dildir. ABD, Birleşik Krallık gibi anadili İngilizce olan ülkeler dışında birçok ülkede 2.resmi dil olarak kabul edilen İngilizce; bilim, iletişim, ticaret, diploması ve havacılık gibi birçok alanda en geçerli dil konumundadır. Bunun yanında Birleşmiş Milletlerin de resmi dili olan İngilizce, iş dünyasında da bir gereklilik haline gelmiştir. Hatta günümüzde birçok şirket işe alımlarda İngilizceyi birinci şart olarak öne sürmektedir. Ülkemizde iyi derecede İngilizce bilenlerin hala yeterli düzeyde olmadığı düşünüldüğünde, İngilizceye hakim kişilerin iş yaşamında çok daha avantajlı olacağı da bir gerçektir.

İngilizce Bilmeyenler Üzülmesin!

Bunun yanında ülkemizde, hiç İngilizcesi olmayanlar ya da yeterli derecede İngilizce bilmeyenler için her ihtiyaca ve meslek grubuna uygun çok sayıda İngilizce Konuşma Kursu seçeneği bulunmaktadır. Örneğin UDS, KPDS, TOEFL gibi sınavlara hazırlık için Akademik İngilizce kursları, ilköğretim öğrencileri için Junior İngilizce Kursları ya da çeşitli meslek grupları için geliştirilmiş İş İngilizcesi kursları bunlara örnek olarak verilebilecektir. Bunun yanında kişilerin İngilizce seviyelerine göre belirlenmiş Genel İngilizce Kursları da bulunmaktadır. Bu sayede İngilizceye ilk kez başlayacak kişiler Beginner olarak isimlendirilen Başlangıç Kursları etabıyla sıfırdan İngilizce eğitimi alabilecektir. Ayrıca en az Intermediate (orta) seviyedeki öğrenciler için geliştirilmiş olan İngilizce Konuşma Sınıfları da birçok İngilizce Kursunda yer almaktadır.

İngilizce Kursu seçerken bazı hususlara dikkat etmekte de fayda vardır. İyi bir dil kursu, başarısız öğrenciler için ders tekrarları sağlayabilmeli ve en kaliteli ders materyallerini öğrencilerine sunabilmelidir. Bu bağlamda daha önce o dil kursuna katılmış kişilere danışmak oldukça önemlidir. Bunun yanında derslere istikrarlı bir şekilde katılım sağlayabilmek açısından, ev ya da iş adresine yakın kursların tercih edilmesinde de fayda vardır.

 


Yazıyı Değerlendirmeyi Unutmayın!
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz bir değerlendirme bulunmuyor)