İngilizce Öğrenmek Kabus Olmasın

İngilizce Öğrenmek Kabus Olmasın

İngilizce bilindiği üzere evrensel bir dildir ve artık günümüzde İngilizce bilmek isteğe bağlı olmak yerine zorunluluk haline gelmiştir. İngilizce Türkçe ile karşılaştırıldığında kelime açısından çok daha zengin bir dildir. Dolayısıyla İngilizce öğrenirken yöntem olarak Türkçeye çevirerek veya Türkçe düşünerek çalışıldığında bazen Türkçe yetersiz kalmaktadır ve Türkçede karşılığı olmayan kavramlar tam olarak öğrenilememektedir. Ülkemizde dil eğitimi küçük yaşlarda başlamaktadır ve üniversite yıllarına kadar sürmektedir fakat etkili bir öğrenme uzun yıllar verilmesine rağmen gerçekleşmemektedir.

İngilizce öğrenirken direk ezberlerden küçük yaşlarda bizlere öğretilen aynı kalıplardan çıkarak öncelikle İngilizce hakkında bilgi edinmeliyiz. Dilin yapısına inmeliyiz İngilizlerin düşünme yapıları kelime kökenleri kelimelerin çıkış hikayelerine kadar detaylı ve temelden bir öğrenme yöntemi seçilirse kesinlikle kalıcı bir öğrenme gerçekleşebilir. Okullarımızda öğretilen İngilizce bu konuda yetersiz kalmakta ve küçük yaşlardan itibaren kurslara ihtiyaç duyulmaktadır. Çünkü kurslar kişilere sadece okullarda verildiği gibi gramer yani dil bilgisi öğretmiyor aynı zamanda konuşma yazma dinleme ile dili her yönden analiz etme ve öğrenme imkanı sunmaktadırlar.

İngilizce Kurslarında öncelikle İngilizce seviyesi belirlenir sonrasında o seviyeden başlanarak tüm gerekli materyaller verilerek dil eğitimi verilir okullarda materyal ve seviye konusunda her öğrenci aynı tutulmaktadır halbuki herkesin dile olan bakış açısı düşünme şekli faklıdır. Aslında dil öğrenmek demek o kültürü o insanları o ülkeyi gitmeden öğrenmek demektir ve her lisan 1 insan demektir. Portakal English Yabancı Dil Kursları İngilizce Kursu konusunda 15 yıllık deneyime sahiptir.

 


Yazıyı Değerlendirmeyi Unutmayın!
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz bir değerlendirme bulunmuyor)