İngilizce’de Sayıları Öğrenmek Çok Pratik Bir Hal Alıyor

Herkes tarafından söylenen bir söz var; bir dil bir insan, iki dil iki insan. Aslında burada anlatılmak istenen, ne kadar çok dile hakim olursanız, o kadar farklı ve donanımlı insanlar haline gelirsiniz. İngilizce, ülkemizde öğretilen en önemli yabancı dil özelliğinde. Bütün dünya İngilizce konuşurken, bizlerin de bu yönde bazı adımlar atması, haliyle kaçınılmaz oluyor. Bu noktada, çok sayıda dil kursu, çocuklara, gençler ve tüm isteyen vatandaşlara İngilizce öğretebilmek için adeta seferber oldu. Her dil kursu da, kendine göre geliştirdiği yöntemler ile halka iyi hizmet verme telaşına düştü.
Dil kurslarında öğretilen en temel konulardan biri, İngilizcede sayılar konusu oluyor. Sayılar, hayatımızın en önemli noktalarında kullandığımız kavramları temsil ettiği için, adeta bizler adına yemek ve içmek kadar önemli bir hal alıyor. Dolayısıyla, bu kavramların yabancı dildeki karşılıklarını öğretmek ve sevilen yöntemleri uygulamak da, dil kurslarının temel özellikleri durumuna geliyor.
Kurslarda öğretilen sayıların, gerek okunuşları, gerek ise yazılışları, çok kritik önemlere sahip. Ayrı ayrı öğretilen, akabinde devamı da getirilen yabancı dilde sayı kavramlarının, beyne yerleşmesinden pratik kullanımına kadarki anahtar noktalarda etkin görevi olan dil kursları, çeşitli teknikler ile bu kavramları ve İngilizcelerini, kursiyerlere öğretmeye çalışıyor. Dil öğrenmek zevkli hale gelirken, sayılar gibi çok önemli bir konu da öğretilmiş oluyor.


Yazıyı Değerlendirmeyi Unutmayın!
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz bir değerlendirme bulunmuyor)