İngilizceyi Aktivitelerle Öğretiyor

Yabancı dile ihtiyaç duyanlar, ilk iş olarak bir kurs aracılığıyla yabancı dil öğrenmeye karar verirler. Bu dil de genellikle ortak ticaret dili sayılan İngilizce olur. İngilizce öğrenmek isteyen kişilerin yaptığı bir hata çoğunlukla göz ardı edilir. Bu hata; sadece dil bilgisi üzerine anlatılanları dinleyip not almaktır. Oysa bu hata, kişilerin teoride İngilizce eğitimlerinin iyi ama pratikte bu eğitimin çok başında olmalarını sağlar. Bu yüzden iyi bir İngilizce eğitimini tamamlayabilmek için bir şekilde pratik yapabilme yollarını bulmalıdırlar.

Bazı kurslar ya da internet siteleri, ücretsiz İngilizce aktiviteler oluşturarak bizlere bu imkanı tanımaktadırlar. Kelime bilgisi, dilbilgisi, telaffuz, dinleme ve konuşma becerilerinizi geliştirebilmek için bu tarz aktivitelere katılım göstermemiz gerekir. Kelime bilgimizi ve dinleme becerimizi geliştirmemizin, kelimelerin telaffuzuna aşina olmamızın, dinlediğimizi anlayabilmenin en iyi yolu İngilizce film gösterimi izlemektir.

Çeşitli oyunlarla farklı konulardaki kelimelerin telaffuzuna dikkat ederek daha anlaşılır ve daha akıcı konuşma alıştırmaları yapılabilir. Haftalık gündem konularını tartışmaya açarak yapılan konuşmalar, konuşurken kendimize güvenimizi geliştirmemize yardımcı olur. Dil bilgisi konularından zayıf olduğumuzu düşündüğümüz konular varsa, dil bilgisi aktiviteleri ile kendimizi geliştirebiliriz. Kelime çalışmaları aktivitelerinde ise anlamlarını ezberlemekte zorlandığımız kelimeler ilgili çalışmalar yapabiliriz. Kitap okuma aktiviteleri ile telaffuz, akıcı okuma ve okuduğunu anlayabilme becerileri üzerine çalışmalar yapabiliriz. Bu aktiviteler bize daha sağlam bir İngilizce eğitimini tamamlamada pratikte de yardımcı olur.

 

Portakal Yabancı Dil Merkezi,Öğrencilerine vermiş olduğu İngilizce kurs eğitimini sınıf dışında ki ücretsiz aktiviteler ile desteklemektedir. Grammar ders club (Dilbilgisi Kulübü), Speaking Club ( Konuşma Kulübü) ve Video Club (Video Kulübü) gibi eğitici ingilizce aktivitelerini kursiyerlerine ücretsiz olarak vermektedi

English Grammar Club (İngilizce Dil bilgisi Kulübü)

English Speaking Club (İngilizce Konuşma Kulübü)

English Video Club (İngilizce Video Kulübü)


Yazıyı Değerlendirmeyi Unutmayın!
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz bir değerlendirme bulunmuyor)