İstanbul’da İngilizce Konuşma Sınıfları

İngilizce Konuşmada Adres

İngilizce öğreniminde teori olduğu kadar pratik de çok önemlidir. Bu bakımdan konuşma pratiği yapılması eğitim için önem taşır. Pratik İngilizce için çeşitli aktiviteler yapmak, ayrı bir sınıf açmak dilin pekiştirilmesini sağlar. Kursta öğrenilen dilbilgisi kurallarının ve kelimelerin pratik olarak konuşmalarla tecrübe edilmesi hedeflenir ve büyük ölçüde başarılı olunur. Karşılıklı konuşmalarla öğrencilerin İngilizce konuşma becerilerinin gelişmesi sağlanır.

İngilizce konuşma becerilerinin gelişmesinin yanı sıra toplum içerisinde İngilizce konuşma özgüveni de öğrenciye kazandırılmaktadır. Öğrenci böylelikle bu dili konuşmadan önceki çekingenliğini kulüple birlikte atarak daha rahat bir konuşma yapma olanağı bulur. Kişinin öncelikle İngilizce düzeyi ölçülmelidir. Çünkü bu tarz bir etkinliğe katılmak için kişinin en azından Intermediate seviyesi olmalıdır.

İngilizce konuşma sınıfları, belirli bir grameri olan kişilerin bir müfredat dahilinde yabancı ve yerli öğretmenler eşliğinde dilin akıcı kullanılması amacıyla oluşturulmuştur. Bu sayede kişiler doğrudan İngilizce konuşma olanağı bulur ve bu dili konuşmada özgüvenleri artar. Bu kursa kayıtlar 4 haftalık periyotlar şeklinde alınmaktadır. Bu kurs sayesinde öğrenciler hem dili pratikte kullanmaya başlarlar hem de dile daha da çok ısınmaya başlarlar. Birçok kişi İngilizce kursu almasına rağmen konuşma pratiği yapamama halinden şikayet etmektedir. Açılan bu kursla birlikte kişiler dili daha etkin bir şekilde öğrenmeye başlarlar. Dil kullanıldıkça gelişen ve zenginleştirilen bir alandır. Konuşma pratikleri de dili kavramak için ideal etkinliklerdir.

 


Yazıyı Değerlendirmeyi Unutmayın!
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz bir değerlendirme bulunmuyor)