Kuran-ı Kerim Arapçasını öğrenmek için kurs

Kuran-ı Kerim Arapçası

Mukaddes kitabımız olan kuran-ı kerim bizi mükemmel olarak yaratan ALLAH tarafından gönderilen bir kelamdır. Kuran-ı kerim peygamber efendimize Arapça dilinde inmiştir ve bu dilde anlaşılması ve okunması o denli muhteşem bir şeydir. Toplum olarak uymamız gereken kuralların, insan ilişkilerini ne şekilde inşa etmemizi gerektiren içeriklerin hepsi kutsal kitabımız kuran-ı kerimde mevcuttur.

Hatta okunduğunda daha asırlar öncesinden bugünün habercisi niteliğini taşımaktadır ve mükemmel bir şeydir. Çünkü daha bilim adamlarının bile yeni yeni üstünde durmaya çalıştığı konulara zaten kutsal kitap ile birlikte vakıf olabilmekteyiz. Ayrıca insanın kafasını çalıştırmak için yorum yapılmaya açık birçok şifrede mevcut olmakla birlikte bunları bugün ekranlarda görme şansımız oldukça yüksektir. İşte yorum yapabilmemiz için kutsal kitabımız olan kuran-ı kerimi okumak gerekmektedir yani öyle altı boş bir şekilde kutsal kitap hakkında yorum yapılmamalıdır. Kuran-ı kerimin Türkçe meali mevcut olmasına rağmen kuran da yazılan bazı kelimelerin anlamı sadece Arapçada vardır.

Kuran-ı kerim Arapçası insanların zorlanmadan okuması gereken bir dildir. Kuran-ı kerim okumak için Arapça gerekmektedir. Ne kadar Türkçe meali okursak okuyalım Arapçadan alınan hazzı hissedemeyiz. Çünkü kutsal kitap Arapça dilinde inmiştir. Bir konu da emin olmalıyız Arapça dili Müslümanlık için bütünleştirici bir dildir. Çünkü tüm Müslümanların kutsal kitap olarak gördüğü ve bunu hissettiği değerler aynıdır. EğerArapça bilmiyorsak bile Arapça öğrenilmeli ve kuran-ı kerimle beraber insan okuyup kemdi içinde kıyaslama yapmalıdır. Unutulmaması gerekir ki Arapça tüm Müslüman aleminin ortak dilidir.

 


Yazıyı Değerlendirmeyi Unutmayın!
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz bir değerlendirme bulunmuyor)