Neden Rusça Öğrenmeliyim?

Günümüzde herhangi bir iş sahibi olabilmek için yabancı dil şart gözüyle bakılmaktadır. Bu düşünce doğru sayılabilir. Çünkü küreselleşen dünyada ülkeler arası herhangi bir sınır kalmadığı için ve her teknoloji, dil, tıp, bilim gibi aklınıza neler geliyorsa dünya ülkelerine her dilde yayılmaktadır.

Bu dillerden en çok dikkat çeken dil ise Rusça’dır. Türkiye ve Rusya arasındaki ilişkilerde göz önüne alınırsa öğrenilmesi durumunda kişilere ayrı bir fark katabilir. Bunun yanında Rusya’nın geniş bir coğrafyada bulunması ve dünya dilleri arasında en çok konuşulan 6. dil olması da bu dili önemli hale getirmektedir. Bu dilin kullanım alanı geniş olduğu için eski Sovyet Rusya topraklarında, Amerika, Almanya, Kanada, Polonya hatta Türkiye’de bile bu dilmeniz durumunda çok rahat işlerinizi halledebilirsiniz.

Rusça öğrenmek istemeniz durumunda başvurabileceğiniz birçok yabancı dil kursları vardır. Genelde insanların gözünde Rusça öğrenmek çok zor bir iştir. Ancak sanıldığı gibi öğrenilmesi zor bir değildir. Portakal English, Rusça dil kursunda  temelden başlayarak sizleri günlük konuşma diline getirinceye kadar eğitim alabilirsiniz.
Ülkemizde de giderek önemini artan bir dil olarak Rusça, iki ülke arasında ticari ve kültürel bağların gelişmesi bunu tetikleyen bir etkendir. Özellikle inşaat sektöründe olan firmalar Rusça bilen çalışanlara daha çok önem vermektedir. Bunun yanında birçok turizm ve tekstil işlerinde faaliyet gösteren firmalarda Rusça bilen kişilere yönelmişlerdir. Bu bahsettiklerimiz Rusça öğrenmenin avantajları arasında gösterilmektedir.


Yazıyı Değerlendirmeyi Unutmayın!
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz bir değerlendirme bulunmuyor)