Türkçe Kursları

Türkiye’de yaşayan yabancılar için özel olarak hazrlanımş, yabancı dil bilgisine sahip Türkçe öğretmenleri ile Türkçe kursları bulunmaktadır. Bu kurslar yabancılara, kendi dillerinde eğitim verilmesini sağlayarak daha kolay ve başarılı bir şekilde Türkçe öğrenmelerine olanak sağlamaktadır.

Türkçe kursları denince akla genelde öğrencilere verilen, lise ve üniversite hazırlık amacıyla tercih edilen kurslar akla gelmektedir. Ancak özellikle son dönemde ülkemize yerleşme kararı alan yabancı sayısının artmasıyla yabancılara yönelik Türkçe kursları sayısı da artımıştır.

Türkiye’nin En İyi Türkçe Kursları

Ülkemizde kurs eğitimleri konusunda en başarılı şehirlerden biri de İstanbuldur. İstanbul’da yüzlerce kurs bulunmaktadır. Bunlardan bazıları Türkçe kursları verebilecek yeterliliğe sahip olsa da bir çoğu imkanları olmamasına rağmen Türkçe kursları vermeye çalışmaktadır. Bu durum kalitesiz kursların oluşmasına, müşterilerin madur duruma düşmesine ve kurslara ön yargıyla yaklaşılmasına sebebiyet vermektedir. Kurs alacak kişilerin öncelikle gidecekleri kursu iyi araştırmalarını öneririz.

Portakal English Dil Merkezi, müşterilerinin ana dilinde hizmet verebilen Türkçe derslerine sahiptir. Uzman kadrosuyla profesyonel çalışma diline ya da günlük iletişim diline göre dersler verebilen öğretmenlerimiz Türkiye’nin lider eğitim merkezlerinden Portakal English’in ekip üyeleridir.

 

Kimler Türkçe Kursu Almalı

Türkiye’de çalışmak isteyen ve profesyonel hayatta insanlarla rahatlıkla iletişim kurabilmek isteyen tüm yabancı uyruklu kişilerin Türkçe kursu almaları gerekmektedir. Türkiye’de iş yaşamında başarılı olmak her şeyden önce başarılı bir iletişim yeteneği gerektirmektedir. Bu nedenle yabancıların Türkçe öğrenmesi kaçınılmazdır. Bunun bir diğer nedeni ise Türkiye’de yabancı dil konuşabilen sayısının oldukça düşük olmasıdır. Doğru iletişimi kurmak, yanlış anlaşılmaların önüne geçmek ilk etapta sahip olmanız gereken özelliklerdir.

Türkçe Kursunun Özellikleri

Portakal English Dil Merkezi Türkçe dersleri, “Başlangıç”, “Orta” ve “İleri” düzey sınıflarına sahiptir. Öğretmenlerimiz yabancı dil konusunda da bilgili olmaları sayesinde kaliteli bir şekilde Türkçe öğretebilmektedirler. İngilizce, Rusça, Fransızca gibi dillerde eğitim verebilen öğretmenlerimiz ayrıca günlük konuşma dili, yazışma dili, profesyonel iş dili konularında da tecrübeli ve sertifikalılardır.

Portakal English dersleri hakkında daha fazla bilgi almak için iletişim sayfamızı ziyaret edebilir, Türkçe Kurs sayfamızdan ders programını görebilir ve ön kayıt yaptırmak için formumuzu doldurabilirsiniz.


Yazıyı Değerlendirmeyi Unutmayın!
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 248 değerlendirme