Yabancı Dil Öğrenmek İsteyenlere Büyük Destek

Yabancı Dil Öğrenmek İsteyenlere Büyük Destek

Dünya geneline bakıldığında en yaygın kullanılan dilin İngilizce olduğunu görürüz. İngilizce bizim ülkemizde ilköğretimden başlayarak müfredata alınmış ve üniversite bitinceye kadar da devamı sağlanmıştır. Okullarda öğrenilen İngilizce bir temel oluştursa da günlük yaşamda pratiklik kazandırma konusunda maalesef yetersiz kalmaktadır.

Ücretsiz İngilizce kursu gibi aktiviteler düzenleyen, portakal yabancı dil merkezi yabancı dilin önemini vurgularken, daha geniş kitlelere ulaştırmak için bir hafta süre ile kurs vermektedir. Müracaat edecek olan kişilerin yabancı dil seviyesi belirlendikten sonra * Ücretsiz dil bilgisi kursu,* İngilizce konuşma kulübü, * İngilizce video kulübü kurarak isteğe bağlı olarak bu kulüplerden birine kayıt yapmaktadır.

Ücretsiz dil bilgisi kursu; okul yıllarında öğrenilen gramer bilgisini pekiştirmek amaçlı olup, İngilizce dil bilgisini tekrar etmek niteliğindedir. İngilizce konuşma kulübü; bu kulüpte karşılıklı konuşma pratiklikleri yapılarak kişiye özgüven kazandırmak, dışarıda da gerektiğinde rahatlıkla konuşabilme cesareti edindirmek amaçlıdır. İngilizce video kulübü ise; hem görsel hem de işitsel olarak evvelce hazırlanan filmlerin alt yazılarını okuma ve anlama pratiği yaparak kulak dolgunluğu edinmek ve İngilizceyi konuşma diliyle öğrenip anlamayı amaçlamaktadır. Bedava İngilizce kursu bir hafta gibi kısa bir süre de olsa seviyenizi öğrenmek, ne kadar bilip bilmediğinizi görmek ve eksikliklerinizin nasıl tamamlanması gerektiğini anlayabilmek için çok gereklidir.

Online İngilizce kursu için Milli eğitim bakanlığı onaylı www.portakalenglish.com sitesini ziyaret edebilir daha geniş kapsamlı bilgi alabilirsiniz.

 

 

 


Yazıyı Değerlendirmeyi Unutmayın!
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz bir değerlendirme bulunmuyor)