Yabancı Dilde Diyaloglar için Pratik Konuşma Gerektiriyor

Yabancı Dilde Diyaloglar için Pratik Konuşma Gerektiriyor

Yıllar sonra gördük ki okulda öğrendiğimiz İngilizce ile gerçekte bir turist ile konuşurken kullandığımız İngilizce arasında uçurumlar var. Peki, bu neden kaynaklanıyordu? Çünkü okullarda İngilizce daha çok gramer olarak öğretildi bize. Cümle kurmayı konuşmayı becerebilmekten çok gramere uygun bir cümle kurabilmek olarak algıladık bu da hem yabancı dilde rahat konuşabilmemizi hem de aldığımız eğitimde etkinliğimizi azalttı.

Günlük diyaloglar her dilde olduğu gibi İngilizcede de çok fazla gramer bilgisi istemeyen kelimelerin farklı ve kısaltılmış halleriyle kullanılması şeklinde oluyor. Kitaplarda ya da hazırlanmış örnek İngilizce diyaloglar pazarda, doktorda, çarşıda, otobüste, uçakta ya da yurt dışına gittiğinizde ya da bir turistle konuştuğunuzda en çok ihtiyacınız olan bilgileri kolay ve akıcı bir şekilde öğretir. Bu diyalogları siz geliştirerek kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz ve kullanmaya ihtiyacınız olduğunda çok fazla zorlanmazsınız.

Yabancılar gramer olarak bizim kadar kendi dillerine özen göstermiyorlar bunu da unutmamak gerekir. Yani siz cümle içerisinde unuttuğunuz bir kelimeyi farklı bir şekilde de anlatabilirsiniz karşınızdaki sizi anladığı sürece sıkıntı yok. Yabancı dil öğrenmede en etkili yöntem ise birebir konuşma. Bu şekilde hem daha hızlı konuşmaya alışıyorsunuz hem de yanlış kullandığınız kelimeleri görmeniz daha kolay oluyor. Ayrıca kendinize güvenin ve yanlış yaparak öğrenileceğini unutmayın.

 


Yazıyı Değerlendirmeyi Unutmayın!
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz bir değerlendirme bulunmuyor)